Povinné ručení - NejlevnějšíRučení.cz  
 

Dočasné vyřazení vozidla z evidence

   

Dočasné vyřazení vozidla z registru vozidel je řešením, pokud víte, že nebudete vozidlo delší dobu z jakéhokoliv důvodu používat, ale ještě jej nechcete natrvalo vyřadit z evidence. Velkou výhodou je, že v takovém případě neplatíte na vozidlo povinné ručení.

Při dočasném odhlášení je možné například auto i prodat jinému majiteli nebo provést výměnu karosérii či motoru. Všechny případné změny se poté nahlásí na registr vozidel až při ukončení tohoto režimu.

Při prodeji by si měl původní vlastník ohlídat, aby jeho pojištění odpovědnosti nepokračovalo ve prospěch někoho jiného, protože by se tak zbavil možnosti požadovat po své pojišťovně vrácení nespotřebovaného pojistného, a navíc se vystavil riziku, že v případě škody způsobené novým vlastníkem přijde o svůj bezeškodný bonus.

O vyřazení žádáte písemně na registru vozidel

Postup při dočasném vyřazení je podobný jako při trvalém vyřazení vozidla z registru. Vlastník podá písemnou žádost o dočasné vyřazení vozidla z provozu na registru obecního úřadu podle příslušnosti místem bydliště. Na úřadě předkládáte doklad totožnosti, technický průkaz vozidla a u firemních automobilů originál nebo ověřenou kopii živnostenského oprávnění nebo výpisu z obchodního rejstříku.

Nebudete potřebovat doklad o pojištění vozidla, ale rovnou si doneste s sebou registrační značky a osvědčení o registraci vozidla. Posledním krokem bude vyplnit formulář žádosti o zápis změn údajů a zaplatit správní poplatek 100 korun.

Dočasné vyřazení jde prodloužit až o rok

Běžně trvá dočasné odhlášení z registru maximálně 12 měsíců, výjimečně lze ale požádat o prodloužení dočasného vyřazení vozidla o další rok. Do té doby je vlastník povinen uvést vozidlo do provozu, případně dodat na příslušný úřad doklad o ekologické likvidaci vozidla.

Při opětovném přihlášení vozidla do evidence budete potřebovat zelenou kartu, jako doklad o pojištění vozidla, dále platný technický průkaz, protokol o provedené technické prohlídce, občanský průkaz a žádost o ukončení režimu dočasného vyřazení vozidla. Cena poplatku při ukončení odhlášení je 50 korun.

Proč uzavřít pojištění u nás?
  • Při sjednání přes naše stránky získáváte vyráznou slevu
  • Průměrně u nás řidiči ušetří až 1 750 Kč za půl roku
  • Máme mnoho spokojených zákazníků i zákaznic
  • Nabídky všech produktů srovnáte v pohodlí domova