Povinné ručení - NejlevnějšíRučení.cz  
 

Co dělat při ztrátě technického průkazu

   

Když se vám přihodí nemilá ztráta technického průkazu vozidla, tak je nutné co nejdříve požádat registr vozidel na příslušném obecním úřadě o nový. Je to možné provést buď osobně nebo v zastoupení jiné osoby, která bude mít plnou moc k jednání.


Při ztrátě, odcizení nebo poškození technického průkazu si musíte připravit tyto dokumenty: tiskopis Žádost o zápis změn údajů v RSV, originál velkého technického průkazu vozidla (při ztrátě malého techničáku), originál osvědčení o registraci vozidla - malý techničák (při ztrátě velkého technického průkazu), případně i registrační značku, pokud se jedná o její poškození, dále občanský průkaz a v případě odcizení průkazu je nutný i protokol od policie.

Pokud žádá právnická osoba, tak je navíc ještě nutný výpis z obchodního rejstříku nebo osvědčení k výkonu činnosti (živnostenský list, koncesní listina). Existují dokonce i firmy, které žádost vyřídí za vás za určitý poplatek, například PřepiServis. To se docela může hodit zaneprázdněným podnikatelům.

Registr vozidel vám ihned po žádosti vydá duplikát velkého technického průkazu, do kterého se zapíšou poslední platné údaje. O vydání náhradního dokladu se provede i záznam v registru silničních vozidel.

Nový technický průkaz vám bude vystaven do 30 dnů, ale na některých úřadech to provedou na počkání, za nový technický průkaz zaplatíte správní poplatek 100 Kč. Podobně to platí i při poškození či ztrátě registračních značek, kdy je nutné logicky vyměnit i technický průkaz k vozidlu.


Proč uzavřít pojištění u nás?
  • Při sjednání přes naše stránky získáváte vyráznou slevu
  • Průměrně u nás řidiči ušetří až 1 750 Kč za půl roku
  • Máme mnoho spokojených zákazníků i zákaznic
  • Nabídky všech produktů srovnáte v pohodlí domova